मातृभूमिका लागी यूवा अभियानको संगठन विस्तार

मातृभूमिका लागी यूवा अभियान कतार राष्टिय समितिले संगठन विस्तारको क्रमलाई तिव्रता दिदै कतारको अवुहमुरमा एक कार्यक्रम गरि इलाका समिति गठन गरेको छ । मातृभूमिका लागी यूवा अभियान केन्द्रिय समितिका सहसचिव श्री नन्द प्रसाद ढुंगाना तथा केन्दिय सदस्य कमल प्रसाद घिमिरे तथा कतारको राष्टिय समितिका पदाधिकारीहरुको विषेश उपस्थितिमा उक्त इलाका समिति गठन कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो ।

कतार राष्टिय समितिका अध्यक्ष श्री के.वि हमालको अध्यक्षता र महासचिव श्री कमल प्रसाद खरेलको सन्चालनमा सम्पन्न उक्त कार्यक्रममा अबुहुमर क्षेत्रमा कार्यरत नेपालीहरुको व्यापक उपस्थिति रहेको थियो । केन्दिय सहसचिव नन्द प्रसाद ढुंगाना एवं केन्दिय सदस्य कमल प्रसाद घिमिरेले सस्थाको गतिविधि र उदेश्यको बारेमा बोल्नुभएको थियो ।

त्यसैगरि उपस्थित सवैलाई सम्वोधन गर्दै कतार राष्टिय समितिका अध्यक्ष केवि हमालले सस्था स्थापनाकाल देखि यहाँँसम्म आइसक्दा छोटो समयमा धेरै उल्लेख गतिविध गर्न सक्षम भएको भन्दै यो अभियानमा सवै लाग्नु पर्ने आजको आश्यकता भएको बताउनुभयो । सामाजिक रुपान्तरण सगँै आर्थिक रुपान्तरण पनि जरुरी छ भन्नुहुदै सस्थाका कोषाध्यक्ष विक्रम कार्कीले आफनो भनाई राख्नु भएको थियो । सस्थाले संगठन एवं सदस्यता विस्तारको क्रममा कतारका विभिन्न ठाँउमा इलाका समितिहरु गठन गरिरहेको छ । यो इलाका समिति गठनले सस्थाका कार्यक्रमहरुलाई सवैसामु पुराउन र सदस्यता विस्तार गर्नको लागी सहयोग पुराउने छ ।

सो कार्यक्रममा सुरेश थापाको अध्यक्षतामा अबुहुमर इलाका समिति गठन भएको छ जस्मा कृष्णराज ढुंगाना उपाध्यक्ष, भिम बहादुर विक सचिव, तुल बहादुर अर्याल सहसचिव तथा लक्ष्मीलाल लामा, अधिराज, जितु कुमार दनुवार राना अधिकारी खिल ब. दागी लगायत रहनुभएको छ । इलाका समितिको अध्यक्षमा चयन भएपछि आफनो पहिलो मन्तव्य राख्दै नवनिर्वाचित इलाका समिति अध्यक्ष सुरेश थापाले आफु यो सस्थामा आवद्ध हुन पाएकोमा खुशि प्रकट गर्दै स्वस्छ र निश्वार्थ सेवाभावले सामाजिक सेवामा लागेको यो सस्थालाई आफुले पाएको बताउदै सस्थाले चलाएका कार्यक्रमहरुलाई आफुले पूर्णरुपमा कार्यान्वयन गराउनेमा आफु प्रतिवद्ध रहेको बताउनु भयो ।सो नवनिर्वाचित इलाका समिति र समितिका पदाधिकारीहरुलाई सो कार्यक्रममा उपस्थित केन्दिय तथा राष्टिय पदाधिकारीहरुबाट शुभकामना व्यक्त गरिएको थियो ।